حداد عادل:احتمالا شهرداری خیابانی است که به پاستور منتهی می‌شود

وی افزود: البته احتمالا شهرداری خیابانی است که به پاستور منتهی می‌شود. یعنی همانطور که احمدی‌نژاد شهردار بود و رییس جمهور شد و یا همین اتفاق برای آقای اردوغان بعد از شهرداری‌اش در استانبول رییس جمهور شد، شاید همین اتفاق برای آقای قالیباف نیز رخ بدهد.

 

وی گفت: با این نظریه ما سه نفر دور هم جمع شدیم و حتی گفتیم ممکن است در صورت نبود چنین سازوکاری، هیچ کدام از ما رای نیاوریم و حتی اصولگرایان هم پیروز نشوند. ما با تجربه انتخابات مجلس نهم می‌دانستیم که اصولگرایان بر روی یک گزینه توافق نمی‌کنند. برهمین اساس تصمیم گرفتیم که این ائتلاف سه گانه را تشکیل دهیم به شرطی که در نهایت دو نفر کنار برویم. انشاءالله تا انتخابات هم یکی از ما سه نفر معرفی می‌شود.

 

این عضو ائتلاف پیشرفت تاکید کرد: برای تعیین گزینه نهایی ائتلاف، نظرسنجی را از مردم انجام می‌دهیم که ممکن است این کار در هفته‌های آینده و با افزایش شور و شوق انتخاباتی مردم انجام شود. نظرسنجی که یکی از عوامل کنار رفتن دو نفر اعضای ائتلاف است.

 

حدادعادل در واکنش به انتشار اخباری در مورد اینکه گزینه نهایی ائتلاف قبل از ثبت‌نام اعلام می‌شود، گفت: ما تصمیم نگرفتیم که قبل از ثبت‌نام گزینه نهایی را اعلام کنیم. تاکنون بنا شده که هر سه نفر ثبت نام کنیم. عجله‌ای نیست و وقت هم زیاد است.

 

وی در پاسخ به پرسش دیگری به برنامه‌هایش برای مقابله با گرانی و همچنین پیاده‌سازی اقتصاد مقاومتی گفت: اگر ما خواهان استقلال هستیم باید تمامی فشارهای دشمن را تحمل کنیم. بهای استقلال تحمل فشار اقتصادی است. اما اگر می‌خواهیم به عیش و نوشی شبیه قطری‌ها برسیم، باید همچون آنها از آمریکا دستور بگیریم.

 

این نماینده مجلس همچنین گفت: در این شرایط کسی نباید بگوید که برای رییس جمهور شدن همه مشکلات اقتصادی کشور را حل می‌کند. اما تاکید ما بر این است که امکان مدیریت بهتر کشور مبتنی بر واقعیت علم اقتصاد وجود داشته باشد. چون دانشی پیچیده‌تر از اقتصاد وجود ندارد و به همین دلیل باید برای اداره کشور، از نظر متخصصان علم اقتصاد، استفاده کرد و به آنها اعتماد کرد.

 

حدادعادل ادامه داد: رییس‌جمهور خوب کسی نیست که هرچه ازش بپرسند بلافاصله جواب دهد و با عدد و رقم تصمیم‌گیری کند. این رویکرد فایده‌ای ندارد. باید کشور تیم اقتصادی موفق و بی‌غرض داشته باشد.

 

این نماینده اصولگرای مجلس خاطرنشان کرد: از طرف دیگر برای پیاده‌سازی اقتصاد مقاومتی باید سبک زندگی را تغییر داد. زندگی مصرف‌گرایانه کنونی ما مبتنی بر مصرف کالای خارجی، سبک زندگی اسلامی نیست و دیگر در این شرایط مقاومت اقتصادی معنایی ندارد. طبیعتا فرهنگ‌سازی برای تغییر سبک زندگی کاری است که دولت باید برای آن پیشگام باشد.

 

حداد عادل ادامه داد: در چنین شرایطی مدیرانی باید در قوه مجریه باشند که بتوانند گره‌های اقتصادی را باز کنند و راه‌های دور زدن تحریم‌ را به خوبی بدانند کما اینکه الان هم همین کار انجام می‌شود، چون با این همه فشار اقتصادی که به ایران وارد شده است و ایران دچار بحران نشده است، همه حکایت از وجود راه‌های مناسب است.

/ 1 نظر / 26 بازدید